O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem psychologów z bogatym doświadczeniem terapeutycznym. Jako specjaliści od terapii dzieci zauważamy istotny brak ogólnodostępnych narzędzi terapeutycznych. Szczególnie widoczne jest to w obszarze dysleksji, której występowanie jest niestety powszechne.

Dlaczego to robimy?

Mamy świadomość trudności z jakimi borykają się rodzice i opiekunowie. W wielu obszarach kraju dostęp do stałej pomocy terapeutycznej jest mocno ograniczony lub wręcz go nie ma. Bardzo często, w dzisiejszym zabieganym świecie, opiekunowie dzieci z problemami w czytaniu nie są w stanie poświecić wystarczającej ilości czasu na ćwiczenia i poprawę stanu dziecka. W efekcie problem dysleksji chodzi na plan dalszy, a stała i systematyczna praca z dzieckiem pozostaje w sferze marzeń.

O projekcie

Genezą pomysłu stworzenia Dysleksji Online, czyli internetowego programu edukacyjnego dla dzieci z dysleksją, jest ogromna grupa dzieci, które nie mają możliwości pracy i poprawy swoich zdolności czytania i pisania.

W efekcie powstał program, który definiuje dysfunkcje dziecka w wielu obszarach i dzięki bibliotece tysięcy zadań, gier, quizów dobiera zadania dopasowane do potrzeb rozwojowych dziecka. Program jest w pełni dostępny przez Internet, co daje szansę na wykorzystanie go przez wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dysleksja Online może też być wykorzystywana jako wsparcie standardowej terapii, prowadzonej w szkołach.

Wsparcie UE

Należy zaznaczyć, że tej wielkiej pracy, jaką było stworzenie Dysleksji Online, nie moglibyśmy wykonać, gdyby nie zaufanie, jakim obdarzyła nas Unia Europejska. W efekcie otrzymaliśmy dofinansowanie na wykonanie i uruchomienie projektu. Prace nad programem trwały blisko dwa lata i mamy nadzieję, że rezultat spełni Państwa oczekiwania.